• Kategorie
  • Szukaj
  • Pasy nadrynnowe

Nasza obróbka pasa nadrynnowego to niezawodne rozwiązanie dla Twojego dachu. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej oraz dostępności w rozmiarze 125cm, możesz łatwo dopasować ten produkt do swoich potrzeb i preferencji estetycznych. Oferujemy wysoką jakość wykonania oraz trwałość, co sprawia, że nasza obróbka pasuje do każdego rodzaju budynku.
Wysyłka w ciągu 5 dni
Dostępność Duża dostępność
22.99
Arkusz Do przechowalni

Pasy nadrynnowe – najważniejsze funkcje

Pasy nadrynnowe pełnią kluczową funkcję w konstrukcji dachowej, odprowadzając wodę opadową z powierzchni dachu do rynny. Są to zagięte listwy z wyżłobionym profilem (z tzw. kapinosem). Zlokalizowane na krawędzi dachu zapobiegają gromadzeniu się wody w jednym miejscu. Ponadto chronią listwy czołowe i elewację danego budynku przed intensywnymi opadami deszczu, a także zasłaniają ewentualne łaty i kontrłaty.

Ich zastosowanie zapobiega pojawieniu się licznych problemów związanych z wilgocią w budynku takich jak pleśń czy grzyby, a tym samym przyczynia się do utrzymania zdrowego środowiska dla jego użytkowników.

Dostępność różnych wariantów pasa nadrynnowego pozwala na dopasowanie ich do różnorodnych typów pokryć dachowych, co umożliwia wybór najlepszego rozwiązania.

Pas nadrynnowy pod papę i nie tylko – łatwość montażu

Należy podkreślić, że można zastosować pas nadrynnowy pod papę, pod blachodachówkę, pod dachówkę itp. Dzięki prostej instalacji można go samodzielnie obrobić i zamontować.

W Dachowe24.pl wraz z zakupem tego produktu klient otrzymuje w komplecie wszystkie niezbędne elementy, co dodatkowo ułatwia cały proces. Nie trzeba mieć specjalistycznego sprzętu ani posiadać fachowych kwalifikacji. 

Pas montuje się po przymocowaniu rynien, ale przed położeniem pokrycia dachowego, gdyż część pasa musi być wsunięta pod poszycie. Element mocuje się za pomocy wkrętów samonawiercających lub gwoździ dekarskich.

Pas nadrynnowy – dach płaski i jego ochrona przed opadami

Jak już wcześniej wspomniano, do jednych z niezbędnych elementów wykończenia pokrycia dachowego należy pas nadrynnowy. Dach płaski także można wyposażyć w tego typu obróbkę blacharską, chroniącą go przed opadami. Takie zabezpieczenie sprawdzi się również na balkony i tarasy. W przypadku dachów skośnych profil pasa okapowego przypomina rozwartą literę L, a przy dachu płaskim jest on wygięty pod kątem prostym.

Pas nadrynnowy w ofercie naszego sklepu

Każdy pas nadrynnowy, który znajdziesz w Dachowe24.pl, można z łatwością dopasować kolorystycznie do barwy wybranej blachy czy dachówki. Dbając o zachowanie estetyki jego obróbki, można cieszyć się zabezpieczonym i gustownym pokryciem dachowym przez wiele lat.

Jeśli nie wiesz, jaki pas nadrynnowy sprawdzi się u Ciebie, skontaktuj się z nami. Nasz zespół fachowców chętnie udzieli Ci porad  i razem z Tobą wybierze odpowiedni produkt! Zapraszamy do zakupów w Dachowe24.pl, gdzie miło zaskoczą Cię niskie ceny, liczne rabaty i błyskawiczna realizacja zamówienia.