-
Membrana papowa NEXLER Optimax PV 20m²
NEXLER Optimax PV to membrana papowa wysokomodyfikowana SBS-em stosowana na dachy skośne o drewnianym podłożu w jednej warstwie, przed ułożeniem dachówek, blachodachówek lub gontów.
Opinie | |
Wysyłka w ciągu | do 3 dni |
Dostępność | Duża dostępność 9722 Rolka |
Kod kreskowy | |
EAN | 5903874203056 |
Własny kod | NEXLER Optimax PV |
Zamówienie telefoniczne: 601993799
Zostaw telefon |
Zalety
NEXLER Optimax PV to membrana papowa wysokomodyfikowana SBS-em stosowana na dachy skośne o drewnianym podłożu w jednej warstwie, przed ułożeniem dachówek, blachodachówek lub gontów. Mocuje się ją za pomocą gwoździ z podkładkami. NEXLER Optimax PV jest odporny na działanie promieni UV i innych czynników atmosferycznych przez przynajmniej 36 miesięcy, co umożliwia odłożenie w czasie montaż pokrycia docelowego. Trwałość uszczelnienia pod dachówką ocenia się na 50-60 lat.
Membrana ta jest wyjątkowo wytrzymała, a dzięki małej wadze (1 rolka 20m²= 20 kg) jej transport jest wyjątkowo łatwy.
ZASADY MONTAŻU NEXLER Optimax PV
Membranę zaleca się mocować do drewnianego podłoża za pomocą gwoździ papowych z podkładkami lub bez w 15 cm odstępach. Zakłady papy należy sklejać masami takimi jak Nexler Arbolex Aqua Stop lub Nexler Klej do pap i gontów. Widoczne gwoździe i podkładki również należy zabezpieczyć wymienionymi środkami. Pasma membrany można mocować równolegle lub prostopadle do okapu. Papę można zginać na krawędziach desek. Jeśli membrana będzie dodatkowo mocowana kontrłatami należy uszczelnić miejsce styku, masą uszczelniającą pod kontrłatę.
WŁAŚCIWOŚCI
• Mocna i elastyczna osnowa
• Elastyczna masa asfaltowa modyfikowana SBS
• Wysoka trwałość uszczelnienia przy niskiej grubości
• Gwarancja trwałości pokrycia w jednej warstwie na okres 3 lat
ZASTOSOWANIE
Warstwa wstępnego krycia: - Pod gonty bitumiczne, dachówkę, blachodachówkę - Na podłoża drewniane, płyty OSB - Na dachy skośne o nachyleniu min. 22% OPAKOWANIA • Rolki o długości 20m (20m²) • Ilość na palecie: 24 rolki (480m²)
WARUNKI STOSOWANIA
Wykonywanie izolacji z zastosowaniem membrany asfaltowej NEXLER Optimax PV powinno odbywać się według projektu technicznego, zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi oraz wytycznymi zawartymi w Karcie Technicznej. Membranę można stosować w temperaturach umiarkowanie ujemnych (do -5°C), podczas pogody bez opadów i stosowania kleju do sklejania zakładów poprzecznych. Klej użyty do sklejenia zakładów powinien mieć odpowiednią temperaturę i konsystencję.
źródło:https://izohan.eu/
Membrana papowa – czym jest i gdzie się ją stosuje?
Membrana papowato warstwy elastycznego materiału, często wykonane z papy asfaltowej wzmocnionej włóknami szklanymi lub poliestrowymi. Służy ona głównie do izolacji przeciwwilgociowej w obiektach różnego rodzaju, mając za zadanie zapobiegać przedostawaniu się wody do wnętrza konstrukcji i odprowadzać wilgoć na zewnątrz.
Wykorzystuje się ją m.in. na dachach, fundamentach, tarasach czy balkonach i wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko przecieków wody. Jej elastyczność i trwałość czynią ją skutecznym rozwiązaniem w długotrwałej ochronie przed opadami atmosferycznymi.
Membrany papowe i ich właściwości
Membrany papowez naszego sklepu Dachowe24.pl mają szereg właściwości, które czynią je skutecznymi rozwiązaniami w zakresie izolacji budynków. Cechują się wytrzymałą i elastyczną strukturą, co sprawia, że są one odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne i deformacje. Dobrze dopasowują się do konstrukcji danego budynku i tym samym minimalizują ryzyko pęknięć w jego bryle. Pomimo tego, że nie są zbyt grube, to jednak zapewniają wysoką trwałość uszczelnienia, a to przekłada się na skuteczną ochronę przed wnikaniem wody do wnętrza budynku.
Membrana papowa – warunki jej stosowania
Aby membrana papowa mogła być zastosowana, muszą być spełnione pewne warunki. Bez względu na to, na jakie podłoże ma być położona, dana powierzchnia musi być sucha, stabilna i bez uszkodzeń, gdyż tylko wtedy membrana będzie spełniała swoją funkcję.
Membrana musi być użyta zgodnie z zaleceniami zawartymi w projekcie technicznym danego budynku i z obowiązującymi przepisami budowlanymi. W zależności od modelu i zaleceń producenta istnieje kilka technik aplikacyjnych membran papowych m.in. klejenie, mocowanie za pomocą gwoździ czy spawanie. Najlepiej, aby jej montaż nie odbywał się podczas opadów deszczu czy śniegu ani w warunkach dużej wilgotności powietrza, gdyż może to wpłynąć na osłabienie przyczepności membrany do podłoża.
Membrany papowe w ofercie Dachowe24.pl
W ofercie Dachowe24.pl są m.in. innowacyjne membrany papowe NEXLER Optimax PV wzbogacone o SBS, przeznaczone do zastosowania na nachylonych dachach z drewnianym podłożem przed ułożeniem dachówek, blachodachówek lub gontów.
Dzięki swojej wysokiej odporności na promieniowanie UV tego rodzaju membranę można pozostawić na dachu przez okres 3 lat, co pozwala na opóźnienie montażu ostatecznego pokrycia. Uszczelnienie pod dachówką gwarantuje trwałość przez kilkadziesiąt lat i jest to znaczący atut tego produktu.
Dodatkowo membrana ta cechuje się niezwykłą wytrzymałością, przy jednoczesnej niewielkiej wadze, co ułatwia jej transport i użytkowanie.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Dachowe24.pl!
-
Rolka membrany popowej 20m jest dużo lżejsza od papy 8m gdyż ma tylko 1mm grubości . Jest praktycznie nie do zerwania . Ogólnie polecam na dachy gdzie trzeba dźwigać wysoko po drabinie , na dach z dobrym dojściem i łagodnym spadem wybrał bym jednak tradycyjna papę .Majster (2023-10-13)JakośćFunkcjonalnośćCena
-
Świetna membrana papowa! Wytrzymała, elastyczna, lekka. Idealnie sprawdziła się do pokrycia desek na mocno spadzistym dachu. Kładłem sam więc membrana musiała być lekka i nie mogła się łamać. Sprawdziła się 10 na 10. Potem położę gonty i będzie naprawdę rewelacja!Jerzy (2023-10-13)JakośćFunkcjonalnośćCena