• Papa asfaltowa jednowarstwowa NEXLER Superdach 20 - Gont w rolce

NEXLER Superdach 20 to papa wierzchniego krycia mocowana mechanicznie przy użyciu zszywek dekarskich lub gwoździ papowych. Przeznaczona jest do wykonywania izolacji wodochronnych na dachach stromych, na podłożach drewnianych wykonanych z desek lub płyt OSB jako samodzielna izolacja jednowarstwowa, lub jako warstwa podkładowa pod dachówki, blachodachówki, gonty bitumiczne itp. NEXLER Superdach 20 stosowana jest również do renowacji pokryć z pap tradycyjnych.

Kolor NEXLER Superdach 20
169.00
Rolka Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu do 3 dni
Dostępność Duża dostępność
Własny kod NEXLER Superdach 20

Zamówienie telefoniczne: 601993799

Zostaw telefon

 

 Zastosowanie:  

Papa asfaltowa Nexer Superdach 20 "Gont w Rolce" przeznaczona jest do wykonywania izolacji wodochronnych na dachach stromych, na podłożach drewnianych wykonanych z desek lub płyt OSB jako samodzielna izolacja jednowarstwowa oraz jako warstwa podkładowa pod nieciągłymi pokryciami dachowymi typu dachówka, blachodachówka, gont bitumiczny itp. Papa może być stosowana jako wierzchnia warstwa w pokryciach wielowarstwowych składających się z pap tradycyjnych w tym do wykonywania jednowarstwowej renowacji takich pokryć. Papa do izolacji samodzielnej przeznaczona jest na dachy o minimalnym nachyleniu 20˚(36,4%), a jako izolacja pod nieciągłe pokrycia o minimalnym nachyleniu 14° (25%).

Warunki stosowania:  

Wykonywanie izolacji z zastosowaniem papy powinno odbywać się według projektu technicznego, zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi oraz wytycznymi zawartymi w Karcie Technicznej.

Papę można stosować w temperaturach umiarkowanie ujemnych (do -5°C), podczas pogody bez opadów oraz należy stosować klej do sklejania zakładów poprzecznych o odpowiedniej temperaturze i konsystencji.

Kolorystyka:

dostępna w kolorze grafitowym oraz czerwonym

Sposób stosowania:  

Papę asfaltową NEXLER Superdach 20 należy mocować mechanicznie z użyciem gwoździ papowych z podkładkami lub bez na podłożu drewnianym. Gwoździe na zakładach podłużnych i poprzecznych należy mocować co 15 cm. warunkiem dokładnego sklejenia wszystkich zakładów na całej ich szerokości. Dobór zszywek dekarskich uzależniony jest od rodzaju i grubości podłoża, a ich szerokość nie powinna być mniejsza niż 22 mm. Elementy mocujące należy zabezpieczyć klejem, szpachlą lub lepikiem bitumicznym lub uszczelniaczem kauczukowym. Zakłady podłużne i poprzeczne papy należy sklejać. Do sklejania zakładów zaleca się stosować kleje asfaltowe aplikowane na zimno np. IZOHAN ROOFIX, ARBOLEX-AQUA STOP, IZOHAN klej do pap i gontów bitumicznych, IZOHAN uszczelniacz dekarski bitumiczny lub IZOHAN WK. Dopuszcza się montaż zszywkami dekarskim pod warunkiem dokładnego sklejenia wszystkich zakładów na całej ich szerokości.

 Dobór zszywek dekarskich uzależniony jest od rodzaju i grubości podłoża, a ich szerokość nie powinna być mniejsza niż 22 mm. Należy zachować zakład papy o szerokości min. 8 cm wzdłuż wstęgi papy i zakład o szerokości min. 12 cm na połączeniu prostopadłym do długości wstęgi papy. Na dachach o spadku mniejszym niż 50% wstęgi papy mocuje się równolegle do okapu, a dla spadku powyżej 50% zaleca się mocowanie prostopadłe do okapu. Wilgotność podłoża z desek nie powinna być większa niż 21%.

W razie konieczności wykonywania pokrycia w niskich temperaturach otoczenia, poniżej 0˚C, zaleca się przechowywanie rolek przed instalacją w pomieszczeniach ogrzewanych przez 24 godziny.

Zastosowanie papy do pokryć wielowarstwowych lub do renowacji starych pokryć wymaga przyklejenia papy NEXLER Superdach 20 z użyciem lepiku stosowanego na zimno lub gorąco, pod zakładami papy można zastosować dodatkowo gwoździe papowe.

Gwarancja:  

Producent IZOHAN sp. z o.o. udziela bezpośredniemu nabywcy na papę asfaltową NEXLER Superdach 20, gwarancji materiałowej na okres 15 lat w przypadku zastosowania papy jako jednowarstwowej izolacji dachu.

Papa NEXLER Superdach 20 posiada gwarancję materiałową na okres 30 lat od chwili pokrycia jej docelowym uszczelnieniem dachu tj. dachówką ceramiczną lub betonową, blachodachówką, lub gontami bitumicznymi, pod warunkiem, że przykrycie to nastąpiło nie później niż dwa lata od chwili montażu papy NEXLER Superdach 20.

 

imageimageimage

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia