• Masa konserwacyjna do papy Nexler SBS DK

Masa do konserwacji pokryć dachowychNexler SBS DK 10kg, regeneruje i konserwuje papy dachowe; tworzy izolację odporną na działanie czynników atmosferycznych; zachowuje swoje właściwości zarówno w niskich jak i w wysokich temperaturach

94.99
opakowanie Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu do 3 dni
Dostępność Duża dostępność
EAN - 5903874202165
Własny kod NEXLER SBS DK

Zamówienie telefoniczne: 601993799

Zostaw telefon

ZASTOSOWANIE

 • Do wykonywania bezspoinowych powłok hydroizolacyjnych przeciwwilgociowych podziemnych części budowli
 •  Do wykonywania konserwacji pokryć dachowych np. z pap, gontów bitumicznych
 • konserwacja pokryć dachowych z pap, gontów bitumicznych, blach, eternitów
 • hydroizolacja przeciwwilgociowa podziemnych części budowli

WŁAŚCIWOŚCI

 • elastyczny również w ujemnych temperaturach
 • niweluje mikropęknięcia podłoża
 • bardzo dobra przyczepność do podłoża
 • odporny na substancje agresywne zawarte w gruncie
 • duża odporność na promieniowanie UV

 WARUNKI STOSOWANIA

Nie stosować wewnątrz pomieszczeń. Temperatura podłoża i powietrza podczas prowadzonych prac powinna wynosić od +5 C do +30 C. Dopuszcza się stosowanie produktu w temperaturach ujemnych pod warunkiem, że podłoże przed zmrożeniem było suche i jest pozbawione lodu, szronu. Podczas prac należy zapewnić bardzo dobre przewietrzanie miejsca wykonywania prac.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Wykonanie hydroizolacji: Podłoże przeznaczone do nakładania produktu musi być związane, suche, wysezonowane, nośne. Podłoże należy oczyścić mechanicznie, usunąć pyły, wszelkie luźne warstwy, ostre wystające krawędzie i zanieczyszczenia pogarszające przyczepność. W przypadku występowania ubytków w podłożu, raków, gniazd żwirowych i innych nierówności podłoże należy wyrównać i naprawić, ubytki wypełnić. Podłoże należy zagruntować roztworem NEXLER SBS BR.

Konserwacja pokryć papowych: Powierzchnia dachu musi być czysta, sucha, niezmrożona, stabilna, musi posiadać określone spadki zapewniające spływ wody. Istniejące podłoża bitumiczne oczyścić z zanieczyszczeń luźnych oraz łuszczących się powłok. Wyrwy, ubytki w papie, miejsca przecieków wyrównać lub uszczelnić szpachlą dekarską. Pęcherze na papie naciąć i podkleić za pomocą szpachli dekarskiej. Naprawić wszelkie obróbki blacharskie. Przejrzeć i naprawić mocowania innych elementów występujących na powierzchni. Uzupełnić i naprawić elementy odwodnienia  powierzchni. Podłoże należy zagruntować roztworem NEXLER SBS BR.

PRZYGOTOWANIE PRODUKTU

NEXLER SBS DK  jest produktem gotowym do użycia. Na powierzchni przechowywanego produktu może wydzielić się rozpuszczalnik. Nie świadczy to o wadzie czy złej jakości produktu. Przed użyciem wyrób należy wymieszać mieszadłem wolnoobrotowym aż do uzyskania jednorodnej masy. W przypadku przechowywania produktu w niskich temperaturach przed zastosowaniem należy go wstawić na minimum 24 godziny do ciepłego pomieszczenia.

APLIKACJA

Wykonywanie hydroizolacji: W zależności od przewidywanego obciążenia wodą nałożyć 2 lub 4 warstwy masy za pomocą pędzla lub szczotki dekarskiej. Każdą warstwę należy nakładać po wyschnięciu poprzedniej. W połączenie izolacji pionowej z izolacją poziomą oraz na każdym załamaniu izolowanej powierzchni należy wtopić w izolację taśmę uszczelniającą. W przypadku stosowania wyrobu na powierzchniach narażonych na drgania, możliwe mikropęknięcia oraz / lub obciążenie wodą zaleca się wykonanie 4 warstw z masy . W takim przypadku w drugą NEXLER SBS DK warstwę należy wtopić odpowiednią włókninę polipropylenową.

KONSERWACJA POKRYĆ DACHOWYCH

Do konserwacji papy po przygotowaniu podłoża nanosić masę , w min. 2 warstwach. NEXLER SBS DK Każdą warstwę nanosić po wyschnięciu poprzedniej. W miejscach styku połaci dachowej z kominami, murkami przeciwogniowymi lub w miejscach podobnych wzmocnić powłokę wtapiając w masę pasy włókniny polipropylenowej lub taśmą uszczelniającą wywijając ją na odpowiednią wysokość.

Na ostatnią świeżą warstwę masy nanosić posypkę papową lub po wyschnięciu powłoki nałożyć warstwę lakieru asfaltowoaluminiowego NEXLER Silver Protect. Pozwoli to na przedłużenie żywotności wykonanego pokrycia (wzmocnienie ochrony przed UV). Świeżo nałożoną warstwę podczas wiązania należy chronić przed opadami atmosferycznymi i silnym nasłonecznieniem

NARZĘDZIA I CZYSZCZENIE NARZĘDZI

Mieszadło wolnoobrotowe, szczotka dekarska, pędzel. Narzędzia myć w rozpuszczalnikach organicznych. W przypadku zaschnięcia produktu pozostawić w rozpuszczalniku, aż zabrudzenia się rozpuszczą

 ZUŻYCIE

 • ok. 0,6 - 0,8 kg na 1 m2 - na jedną warstwę

image

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
 • Inni Klienci kupili również