• Szpachla dekarska NEXLER ARBOLEX Aqua Stop 5 kg

Szpachla dekarska Arbolex Aqua Stop to jednoskładnikowa, rozpuszczalnikowa, bitumiczna szpachla dekarska, modyfikowana kauczukiem. Obecność bardzo wysokiej jakości dodatków chemicznych oraz włókien zbrojących, umożliwia nakładanie produktu na mokre podłoża, a nawet pod wodą oraz w wysoce ujemnych temperaturach! Mimo że jest to produkt rozpuszczalnikowy, nie jest agresywny dla styropianu. Produkt gotowy do użycia po otwarciu opakowania.

95.99
opakowanie Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu do 3 dni
Dostępność Duża dostępność
EAN 5903792386107
Własny kod NEXLER ARBOLEX Aqua Stop 5 kg

Zamówienie telefoniczne: 601993799

Zostaw telefon

Nexler Arbolex Aqua Stop - szpachla dekarska

Szpachla dekarska Arbolex Aqua Stop to jednoskładnikowa, rozpuszczalnikowa, bitumiczna szpachla dekarska, modyfikowana kauczukiem. Obecność bardzo wysokiej jakości dodatków chemicznych oraz włókien zbrojących, umożliwia nakładanie produktu na mokre podłoża, a nawet pod wodą oraz w wysoce ujemnych temperaturach! Mimo że jest to produkt rozpuszczalnikowy, nie jest agresywny dla styropianu. Produkt gotowy do użycia po otwarciu opakowania.

ZUŻYCIE:

 • ok. 1,2kg/m2/warstwę

Szpachla dekarska Arbolex Aqua Stop ma szerokie spektrum zastosowań. Możemy ją stosować przy pracach typu: naprawy dekarskie w uzupełnianie ubytków w pokryciach dachowych oraz wykonywanie cało powłokowej hydroizolacji dachu. Szpachla dekarska Arbolex Aqua Stop nie jest agresywna w kontakcie ze styropianem jeśli zadbamy o to aby temperatura podczas wysychania produktu nie przekraczała 25℃. Ma ona zastosowanie także jako szpachla do miejscowych napraw hydroizolacji na fundamentach lub może być nakładana na fundament jako typowa izolacja wodochronna w minimum 2 warstwach. Dzięki temu że jest ona modyfikowana kauczukiem SBS jest bardzo elastyczna. Idealnie nadaje się do izolacji miejsc trudno dostępnych. 

Właściwości

 • Bezpieczny dla styropianu, styroduru, xps, eps
 • Na podłoża wilgotne, mokre, lub pod wodą!
 • Świetna przyczepność do podłoży
 • Szpachla dekarska całkowicie odporna na wodę
 • Po wyschnięciu jest nadal bardzo elastyczny
 • Odporny na agresywne substancje zawarte w gruncie
 • Może być stosowany podczas bardzo wysoko ujemnych temperatur, nawet do -20
 • Odporny na wszelkie warunki pogodowe
 • Niska cena

Przygotowanie podłoża i produktu:

Arbolex-Aqua Stop to szpachla dekarska gotowa do użycia od razu po otwarciu opakowania. Jeśli po otwarciu wieczka ujrzymy na powierzchni masy rozpuszczalnik w płynnej postaci należy dobrze przemieszać produkt. Obecność rozpuszczalnika na powierzchni masy jest normalnym zjawiskiem i nie wpływa na jego jakość. Jeśli chcemy używać szpachlę dekarską w minusowych temperaturach, należy najpierw doprowadzić produkt do temperatury pokojowej czyli ok 23℃. Najlepiej trzymać go przez jakiś czas w pomieszczeniu wyposażonym w ogrzewanie. Nie należy mieszać produktu z innymi szpachlami dekarskimi lub innymi substancjami. Miejsca w których chcemy nakładać szpachlę dekarską powinny być starannie wyczyszczone, pozbawione piasku, kurzy pyłu, mchów, porostów i środków antyadhezyjnych. Dachy blaszane oczyścić, usunąć rdzę, zabezpieczyć antykorozyjnie i najlepiej odtłuścić. Dachy eternitowe oczyścić i pozbyć się pyłu. Jeśli chcemy jeszcze bardziej podnieść przyczepność szpachli można zagruntować powierzchnię dedykowanym gruntem Izobit BR lub jeśli będzie obecny styropian, użyć gruntu Dysperbit Grunt. Cena oraz parametry tych produktów podane są na naszym sklepie internetowym.

Sposób stosowania/aplikacja:

Przy pracach naprawczych na dachu możemy użyć gruntu lub bezpośrednio nakładać szpachlę dekarską Arbolex Aqua Stop za pomocą szpachli lub pacy wypełniając ubytki czy uszkodzone miejsca powłoką o grubości od 2 do 5 mm. Jeśli nie posiadamt specjalistycznych narzędzi możemy użyć również zwykłej rękawicy. Jeśli nakładamy produkt w miejscach mokrych lub pod wodą, ruch przy nakładaniu powinien być wolniejszy i dokładniejszy, szpachle trzeba wtedy dobrze docisnąć do podłoża. Jeśli ubytek jest głęboki najlepiej nakładać szpachlę kilkakrotnie, niż nałożyć ją zbyt grubo. Przyspieszy to czas schnięcia i sprawi że miejsc będzie bardziej odporne na oddziaływanie wody. Arbolex Aqua Stop błyskawicznie wiąże więc po mniej więcej 2 godzin miejsce w którym został nałożony jest już odporne na deszcz.

Szpachla dekarska ma również zastosowanie przy hydroizolacji przeciwwodnej fundamentów. Przy hydroizolacji dachu lub fundamentu zawsze zaleca się użycie gruntu który poprawia przyczepność. Masę powinniśmy nakładać na fundament za pomocą pacy zębatej. Natomiast na dachu możemy użyć szpachli lub szczotki dekarskiej. Należy pamiętam aby nakładana powłoka nie przekraczała około 2 mm na każdą warstwę. Powinna być ona równomiernie rozłożona na całej ścianie fundamentowej. Taka grubość masy zapewni jej równomierne schnięcie. Hydroizolację wykonać w minimum 2 warstwach. Jeśli chcemy na powłokę wykonaną z Arbolex Aqua Stop przyklejać termoizolację to zawsze warto odczekać klika dni aby wpływ rozpuszczalnika nie zdegradował styropianu. Szpachla zawiera co prawda rozpuszczalnik, który nie wchodzi w kontakt ze styropianem, dobrą praktyką jest jednak odczekanie paru dni. 

imageimage

 • Świetny produkt łatwa aplikacja. Wiele zastosowań. dobry
  dekarz Tomek (2023-11-08)
  Jakość
  Funkcjonalność
  Cena
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia