Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki kominek wentylacyjny wybrać, to dobrze trafiłeś! 

Zamontowany na szczycie dachu, stanowi końcowy element przewodu wentylacyjnego. To właśnie za jego pośrednictwem usuwany jest z wnętrza domu nadmiar wilgoci oraz zanieczyszczone powietrze. Wybór właściwego kominka wentylacyjnego, który idealnie spełni swoją funkcję w Twoim domu, może jednak stanowić spore wyzwanie. Postaramy się ułatwić Ci to zadanie, dlatego zapraszamy do lektury!

Spis treści:

  1. Jaki kominek wentylacyjny wybrać? Najważniejsze kryteria wyboru
  2. Rodzaje kominków wentylacyjnych
  3. Kominki wentylacyjne w atrakcyjnych cenach w Dachowe24.pl

Jaki kominek wentylacyjny wybrać? Najważniejsze kryteria wyboru

Przy wyborze kominka zwróć uwagę, z jakiego materiału został on wytworzony. Ważne jest, czy producent użył oryginalnego polipropylenu (PP), czy raczej wykorzystał regranulat, czyli materiał pochodzący z recyklingu. Warto również sprawdzić, czy w produkcie zastosowano stabilizator UV. Zabezpiecza on kominek i podnosi jego wartość estetyczną. Jego zadaniem jest m.in. utrzymanie koloru produktów narażonych na długotrwałe działanie promieniowania UV.

Przy zakupie kominka tego typu należy także pamiętać o rodzaju pokrycia dachowego. Przykładowo dach obłożony blachodachówką będzie korzystał z innej opcji kominkowej niż dach pokryty dachówką ceramiczną. Choć wygląd w dachowych kominków nie jest zbyt istotny, to producenci oferują je w różnych barwach, które można dopasować do koloru dachu.

Rodzaje kominków wentylacyjnych

Kominki wentylacyjne odgrywają ważną rolę w procesie wentylacji nawiewno-wywiewnej, będąc elementem o zróżnicowanym zastosowaniu. Pierwszym ich rodzajem są kominki umieszczone między warstwami połaci dachowej, które służą do odprowadzania pary wodnej. Kolejny typ to kominki skierowane na odprowadzanie powietrza do pionów kanalizacyjnych. Przywoływane w kontekście zapewnienia systematycznego dopływu świeżego powietrza do wnętrza budynku są kominki nawiewne. W kontrze do nich działają kominki wyciągowe, odprowadzające zużyte powietrze na zewnątrz budynku.

Kominki wentylacyjne w atrakcyjnych cenach w Dachowe24.pl

Szukając odpowiedzi na pytanie, jaki kominek wentylacyjny wybrać, warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu Dachowe24.pl. Nasze kominki wentylacyjne to wyroby najwyższej jakości od cenionych na rynku producentów. Znakomicie spełniają swoją funkcję, której jest odprowadzanie nadmiaru wilgoci i powietrza z pomieszczenia, a jednocześnie stanowią dekoracyjny element dachu.

Znajdziesz u nas:

  • kominki wentylacyjne do blachodachówki (np. BLACHDOM PLUS);
  • kominki wentylacyjne do dachówki betonowej (np. BRAAS);
  • kominki wentylacyjne do dachówki ceramicznej (np. KOMIC);
  • kominki wentylacyjne do blachy trapezowej (np. T35);
  • kominki wentylacyjne do pokryć płaskich (np. SMARTLINE);
  • kominki wentylacyjne do papy i gontu (np. SMARTLINE).

W Dachowe24.pl stawiamy na atrakcyjne ceny, które połączone z najwyższą jakością naszych produktów, sprawiają, że jesteśmy jednym z najchętniej wybieranych sklepów w swojej kategorii. To wszystko dopełniają nasi doświadczeni eksperci, którzy zawsze służą pomocą i odpowiedzią na wszelkie pytania, dotyczące kominków wentylacyjnych.