• Kominek wentylacyjny do dachówki BRAAS (wszystkie modele)

KRONO-PLAST SMARTLINE to kompletny kominek wentylacyjny z profilowanym przejściem dachowym, montowany bezpośrednio na dachówce. Kominki wentylacyjne stosowane są do przeprowadzenia i wprowadzenia przewodów wentylacji grawitacyjnej, pionów kanalizacyjnych czy wylotu przewodów centralnego odkurzacza ponad dach. Szeroka gama kolorów i przejść dachowych. (kolory kominków w celach poglądowych, nie odzwierciedlają rzeczywistego koloru/odcienia kominka)

OCIEPLONY
ŚREDNICA KOMINKA
MODEL/KOLOR DACHÓWKI BRAAS
112.59
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu do 3 dni
Dostępność Duża dostępność
Własny kod SMARTLINE

Zamówienie telefoniczne: 601993799

Zostaw telefon

KRONO-PLAST SMARTLINE Uniwersalny, ponadczasowy, ekonomiczny

Kominki wentylacyjne stosowane są jako element kończący ciąg wentylacji w budynkach. Skutecznie pomagają zredukować nadmiar wilgoci w pomieszczeniach i są alternatywą dla tradycyjnych murowanych kominów.

Kominek wentylacyjny KRONO-PLAST SMARTLINE do dachów pokrytych dachówką betonową. Kominki wentylacyjne stosowane są do przeprowadzenia i wprowadzenia przewodów wentylacji grawitacyjnej, pionów kanalizacyjnych czy wylotu przewodów centralnego odkurzacza ponad dach.

Udoskonalone pierścienie zapobiegające przedostawaniu się do wnętrza wody opadowej. Poziomnice ułatwiające prawidłowy montaż. Dostępny w średnicach Ø125 i Ø150 mm w wersji ocieplonej i nieocieplonej z wypływem kondensatu. Produkty wykonany jest z polipropylenu stabilizowanego (PP), który jest odporny na działanie promieni UV. Podstawa kominka posiada gumę uszczelniającą, która zapewnia szczelność połączenia kominka z dachem. Kominek jest dostępny w 8 standardowych kolorach.

Kolory kominków KRONO-PLAST SMARTLINE

Dzięki specjalnej technologii barwienia tworzywa firma KRONO-PLAST stosuje kolorystykę kominków zgodną z nazwami producenta dachówki. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom w naszym sklepie wystarczy wybrać kolor oraz typ dachówki i gotowe!

Kolory kominków w celach poglądowych, nie odzwierciedlają rzeczywistego koloru/odcienia kominka

KRONO-PLAST SMARTLINE

image

Zalety

  • Pierścienie

zapewniają swobodny przepływ powietrza oraz zapobiegają dostawaniu się wody opadowej, liści i innych zanieczyszczeń do kanału wentylacyjnego. 

  • Ocieplenie

dostępny w wersji bez i z ociepleniem zapewniającym dodatkowe zabezpieczenie przed przemarzaniem i gromadzeniem się skroplin.

  • System odprowadzenia skroplin

zapobiega gromadzeniu się wilgoci w kanale wentylacyjnym oraz przemarzaniu jej wewnątrz kominka.

  • Poziomnice

ułatwiają precyzyjny i ergonomiczny montaż kominka w pionie.

  • Szeroki wachlarz podstaw

przejścia dachowe dopasowane do najpopularniejszych pokryć dachowych z blachy, dachówek ceramicznych i betonowych, gontów oraz papy termozgrzewalnej.

  • Rura wywiewna

Systemowy element przyłączeniowy, ułożony zawsze prostopadle względem połaci dachowej. Umożliwia łatwy montaż akcesoriów takich jak skraplacz czy rura Kronoflex.

image

Wymiary

image

Instrukcja montażu


PDF Document

źródło https://kronoplast.pl

DANE TECHNICZNE

 

 

 

Model

Smartline z systemem odpływu kondensatu

Producent

KRONO-PLAST

Izolacja termiczna

Izolowany lub nieizolowany

Materiał

Polipropylen barwiony w masie

Średnica

Ø 125 mm lub Ø 150 mm

Waga z opakowaniem

3 kg

Regulowany kąt

0° - 45°

 

 

Kominek wentylacyjny dachowy a funkcjonowanie systemu wentylacyjnego

System wentylacyjny w budynku musi odpowiednio funkcjonować. W przeciwnym razie nadmiar wilgoci może prowadzić do powstawania pleśni i grzybów, które mają wpływ na samopoczucie mieszkańców i są także poważnym zagrożeniem dla ich zdrowia. W celu poprawienia cyrkulacji powietrza należy zadbać o każdy jego element. Wśród nich jest kominek wentylacyjny dachowy. Jest on odpowiedzialny za odprowadzanie wilgoci z budynku i stanowi początek oraz jednocześnie zakończenie wentylacji nawiewno-wywiewnej. Może być również alternatywą dla tradycyjnego komina murowanego.

Kominki wentylacyjne dachowe i ich rodzaje

Wybierając kominek wentylacyjny, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Trzeba przemyśleć, jaką funkcję w instalacji ma pełnić ten element. Na rynku dostępne są kominki umieszczone między warstwami połaci, które odprowadzają parę wodną z dachu. Kolejny ich rodzaj to elementy odpowietrzające do pionów kanalizacyjnych. Podczas tworzenia systemu wentylacyjnego ważne jest również zamontowanie kominków nawiewnych, dzięki którym możliwe jest wprowadzenie świeżego powietrza do obiektu. Inną rolę odgrywają kominki wentylacyjne dachowe wyciągowe, które odprowadzają zużyte powietrze na zewnątrz. 

Kominki wentylacyjne na dachu a jego pokrycie 

Pokrycie dachu to bardzo ważny aspekt, na który trzeba zwrócić uwagę przy zakupie kominka wentylacyjnego. Najlepiej, aby ten element kolorystycznie pasował do dachówek – wówczas całość będzie wyglądała spójnie i estetycznie. Pamiętaj, że kominki wentylacyjne na dachu spadzistym muszą być inne niż na dachu płaskim. Jeśli nie jesteś pewny swojego wyboru, warto skontaktować się z naszymi specjalistami z Dachowe24.pl. Chętnie doradzimy i pomożemy Ci wybrać produkt dostosowany do Twoich potrzeb oraz wymagań, który będzie służył przez wiele lat.

Kominki wentylacyjne – najlepszy wybór od Dachowe24.pl

W ofercie Dachowe24.pl znajdują się kominki wentylacyjne dachowe. Są one montowane podczas budowy domu, a ich eksploatacja wymaga odpowiedniej konserwacji, czyszczenia i regularnych przeglądów. Asortyment sklepu to wyłącznie produkty wysokiej jakości, które charakteryzują się znaczną wytrzymałością, odpornością na działanie skrajnych temperatur i promieniowanie UV. Jako Dachowe24.pl zapewniamy atrakcyjne ceny, szybką realizację zamówień i ekspresową wysyłkę, co wyróżnia nas na tle konkurencji. Chcesz czuć się bezpiecznie we własnym domu? Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu – z pewnością nie pożałujesz!

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia