• Kominek obrotowy do dachówki Nelskamp Nibra F8½

KRONO-PLAST ROTOLINE to kompletny kominek wentylacyjny z profilowanym przejściem dachowym, montowany bezpośrednio na dachówce. Kominek skutecznie redukują nadmiar pary wodnej z pomieszczeń budynku. Obrotowa nasada zwiększa ciąg w kanale wentylacyjnym oraz zapobiega cofaniu się powietrza, tzw. "ciągu wstecznemu" Kominek został wykonany z polipropylenu stabilizowanego (PP), odpornego na działanie promieni UV i warunków atmosferycznych. (Kolory kominków w celach poglądowych, nie odzwierciedlają rzeczywistego koloru/odcienia kominka. Zdjęcia poglądowe zawierają podstawy dachówek różnych producentów)

ŚREDNICA KOMINKA
WERSJA KOMINKA
KOLOR NIBRA
229.99
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu do 3 dni
Dostępność Duża dostępność
Własny kod ROTOLINE

Zamówienie telefoniczne: 601993799

Zostaw telefon

KRONO-PLAST ROTOLINE Uniwersalny, ponadczasowy, ekonomiczny 

Kominki wentylacyjne stosowane są jako element kończący ciąg wentylacji w budynkach. Skutecznie pomagają zredukować nadmiar wilgoci w pomieszczeniach i są alternatywą dla tradycyjnych murowanych kominów. 

Kominek obrotowy KRONO-PLAST ROTOLINE do dachów pokrytych dachówką. Kominki wentylacyjne stosowane są do przeprowadzenia i wprowadzenia przewodów wentylacji grawitacyjnej, pionów kanalizacyjnych czy wylotu przewodów centralnego odkurzacza ponad dach.

Ruch obrotowy nasady wytwarza podciśnienie w kanale wentylacyjnym. Nasada obrotowa wytwarza podciśnienie zwiększające ciąg w kanale wentylacyjnym oraz ogranicza zjawisko ciągu wstecznego. Konstrukcja zapobiega przedostawaniu się do wnętrza wody opadowej i zanieczyszczeń. Łożysko kulkowe z blokadą wycieku smaru gwarantuje długą żywotność.

Udoskonalone pierścienie zapobiegające przedostawaniu się do wnętrza wody opadowej. Dostępny w średnicy Ø150 mm  z systemem odprowadzania skroplin. Produkty wykonany jest z polipropylenu stabilizowanego (PP), który jest odporny na działanie promieni UV. Podstawa kominka posiada gumę uszczelniającą, która zapewnia szczelność połączenia kominka z dachem. 

Kolory kominków KRONO-PLAST SMARTLINE

Dzięki specjalnej technologii barwienia tworzywa firma KRONO-PLAST stosuje kolorystykę kominków zgodną z nazwami producenta dachówki. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom w naszym sklepie wystarczy wybrać kolor oraz typ dachówki i gotowe!

Kolory kominków i podstawy dachówek w celach poglądowych, nie odzwierciedlają rzeczywistego koloru/odcienia kominka

Dwa warianty kominków obrotowych KRONO-PLAST ROTOLINE

Kominki obrotowe ROTOLINE występują w dwóch wersjach podłużnej i kulistej. Wybierz sam, który będzie lepiej prezentował się na Twoim dachu.

image

Zalety 

·         Nasada obrotowa 

głowica kominka kręci się pod wpływem wiatru, ruch obrotowy wytwarza podciśnienie, zwiększając ciąg w kanale wentylacyjnym oraz ogranicza występowanie tzw. ciągu wstecznego.

·         Łożysko kulkowe 

turbina osadzona jest na specjalnym łożysku, które zalane jest wysokiej jakości olejem. Rozwiązanie gwarantuje długotrwałą płynną pracę nasady 

·         Dwa kształty nasady 

umożliwiają montaż szeregowy bądź indywidualny kominków obrotowych.

·         System odprowadzenia skroplin 

zapobiega gromadzeniu się wilgoci w kanale wentylacyjnym oraz przemarzaniu jej wewnątrz kominka. 

·         Szeroki wachlarz podstaw 

przejścia dachowe dopasowane do najpopularniejszych pokryć dachowych z blachy, dachówek ceramicznych i betonowych, gontów oraz papy termozgrzewalnej. 

·         Rura wywiewna 

Systemowy element przyłączeniowy, ułożony zawsze prostopadle względem połaci dachowej. Umożliwia łatwy montaż akcesoriów takich jak skraplacz czy rura Kronoflex.

imageimage

Instrukcja montażu


PDF Document

źródło https://kronoplast.pl

DANE TECHNICZNE

 

 

 

Model

ROTOLINE z systemem odpływu kondensatu

Producent

KRONO-PLAST

Izolacja termiczna

nieizolowany

Materiał

Polipropylen barwiony w masie

Średnica

Ø 150 mm

Waga z opakowaniem

3 kg

Regulowany kąt

0° - 45°

 

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
  • Inni Klienci kupili również