• Kominek obrotowy do blachodachówek BLACH-POL (wszystkie modele)

KRONO-PLAST ROTOLINE to kominek służy do wentylacji grawitacyjnej, stosowany jako końcowy element przewodu wentylacyjnego. Kominek skutecznie redukują nadmiar pary wodnej z pomieszczeń budynku. Obrotowa nasada zwiększa ciąg w kanale wentylacyjnym oraz zapobiega cofaniu się powietrza, tzw. "ciągu wstecznemu" Kominek został wykonany z polipropylenu stabilizowanego (PP), odpornego na działanie promieni UV i warunków atmosferycznych.

KOLOR KOMINKA
ŚREDNICA KOMINKA
Ø 150 mm
MODEL BLACHODACHÓWKI BLACH-POL
WERSJA KOMINKA
229.99
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu do 3 dni
Dostępność Duża dostępność
Własny kod ROTOLINE

Zamówienie telefoniczne: 601993799

Zostaw telefon

 

KRONO-PLAST ROTOLINE Uniwersalny, ponadczasowy, ekonomiczny

Kominki wentylacyjne stosowane są jako element kończący ciąg wentylacji w budynkach. Skutecznie pomagają zredukować nadmiar wilgoci w pomieszczeniach i są alternatywą dla tradycyjnych murowanych kominów.

Kominek obrotowy KRONO-PLAST ROTOLINE do dachów pokrytych blachodachówką. Kominki wentylacyjne stosowane są do przeprowadzenia i wprowadzenia przewodów wentylacji grawitacyjnej, pionów kanalizacyjnych czy wylotu przewodów centralnego odkurzacza ponad dach.

Ruch obrotowy nasady wytwarza podciśnienie w kanale wentylacyjnym. Nasada obrotowa wytwarza podciśnienie zwiększające ciąg w kanale wentylacyjnym oraz ogranicza zjawisko ciągu wstecznego. Konstrukcja zapobiega przedostawaniu się do wnętrza wody opadowej i zanieczyszczeń. Łożysko kulkowe z blokadą wycieku smaru gwarantuje długą żywotność.

Udoskonalone pierścienie zapobiegające przedostawaniu się do wnętrza wody opadowej. Dostępny w średnicy Ø150 mm  z systemem odprowadzania skroplin. Produkty wykonany jest z polipropylenu stabilizowanego (PP), który jest odporny na działanie promieni UV. Podstawa kominka posiada gumę uszczelniającą, która zapewnia szczelność połączenia kominka z dachem. Kominek jest dostępny w 8 standardowych kolorach.

Dwa warianty kominków obrotowych KRONO-PLAST ROTOLINE

Kominki obrotowe ROTOLINE występują w dwóch wersjach podłużnej i kulistej. Wybierz sam, który będzie lepiej prezentował się na Twoim dachu.

 image

 

Kolory kominków KRONO-PLAST ROTOLINE

 image

Zalety

·         Nasada obrotowa

głowica kominka kręci się pod wpływem wiatru, ruch obrotowy wytwarza podciśnienie, zwiększając ciąg w kanale wentylacyjnym oraz ogranicza występowanie tzw. ciągu wstecznego.

·         Łożysko kulkowe

turbina osadzona jest na specjalnym łożysku, które zalane jest wysokiej jakości olejem. Rozwiązanie gwarantuje długotrwałą płynną pracę nasady

·         Dwa kształty nasady

umożliwiają montaż szeregowy bądź indywidualny kominków obrotowych.

·         System odprowadzenia skroplin

zapobiega gromadzeniu się wilgoci w kanale wentylacyjnym oraz przemarzaniu jej wewnątrz kominka.

·         Szeroki wachlarz podstaw

przejścia dachowe dopasowane do najpopularniejszych pokryć dachowych z blachy, dachówek ceramicznych i betonowych, gontów oraz papy termozgrzewalnej.

·         Rura wywiewna

Systemowy element przyłączeniowy, ułożony zawsze prostopadle względem połaci dachowej. Umożliwia łatwy montaż akcesoriów takich jak skraplacz czy rura Kronoflex.

image

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia