Kominki boczne SIDEVENT

Kominki wentylacyjne ścienne zewnętrzne

 

Kominki wentylacyjne ścienne zewnętrzne Sidevent (z nasadą stałą) i Sidevent Roto (obrotowy) pełnią ważną rolę w budynku. Przede wszystkim przyczyniają się do poprawy cyrkulacji powietrza, jednak to nie ich jedyna funkcja, bo odpowiadają też za usuwanie powietrza zużytego i wilgotnego, jakie każdego dnia powstaje w każdym domu. Tym samym rozwiązują problem z gromadzeniem się wilgoci, a w konsekwencji – z rozwojem pleśni czy grzybów.

 

Kominki wentylacyjne Sidevent i Sidevent Roto zostały zaprojektowane z myślą o wentylacji ściennej lub bocznej, ponadto świetne sprawdzą się jako zakończenie kominów z otworami bocznymi. Oprócz zastosowań w budownictwie mieszkaniowym, można też wykorzystać je do odpowietrzania mniejszych obiektów, jak garaże, domki letniskowe, działkowe czy budynki gospodarcze.

 

Kominek wentylacyjny ścienny zewnętrzny Sidevent Roto

Zewnętrzne kominki wentylacyjne na ścianę w wersji obrotowej (Sidevent Roto) zaprojektowane zostały tak, aby zapewnić jak najbardziej efektywną pracę nawet przy niewielkim wietrze. Z tego powodu na obrotowej nasadzie znajdują się lekkie, wyprofilowane łopatki, które pracują nie tylko wydajnie, ale też cicho. Dzięki wbudowanemu wewnętrznemu wirnikowi dodatkowo udało się zwiększyć wyciąg nasady. Za jej obrót odpowiada natomiast podwójne łożysko kulkowe, zalane wysokiej klasy olejem, który zapewnia długotrwałą, bezawaryjną pracę łożyska. W dolnej części kominków wentylacyjnych znajduje się kratka, która odprowadza osadzającą się wilgoć, a także zwiększa ciąg kominka.

Zatroszczyliśmy się też o estetykę kominków, które oferowane są w dwóch wersjach: podłużnej i kulistej oraz kilku kolorach (brąz, czarny, grafit, antracyt, jasny szary). Wykonanie z wysokiej jakości polipropylenu wzbogaconego stabilizatorem UV sprawia, że kolor nie blaknie z biegiem czasu, a całość jest odporna na szkodliwe warunki atmosferyczne. Miejsce połączenia kominka wentylacyjnego zewnętrznego ze ścianą zamaskowane jest dyskretną rozetą, która zabezpiecza również otwór w ścianie.

 

Kominki wentylacyjne na zewnętrzną ścianę Sidevent

W rodzinie kominków wentylacyjnych na zewnętrzną ścianę znajdują się ponadto produkty w nasadą stałą (Sidevent). Również one są wykonane z polipropylenu ze stabilizatorem UV i oferowane w czterech kolorach (brąz, czarny, antracyt, szary).

Za swobodny przepływ powietrza odpowiadają w nich specjalne pierścienie, które jednocześnie zapobiegają dostawaniu się do środka liści, wody czy innych zanieczyszczeń. Natomiast umieszczona w dolnej części kratka odprowadza na zewnątrz wilgoć i poprawia ciąg kominka.

Ukłonem w stronę instalatorów są z kolei poziomnice, które upraszczają i przyspieszają montaż, a także pozwalają precyzyjnie ustawić kominek wentylacyjny na zewnętrznej ścianie budynku. Podobnie jak w modelach z nasadą obrotową, również w tym wypadku przejście przez ścianę zasłonięte jest rozetą.

 

 

Montowane na zewnętrznej ścianie kominki wentylacyjne doskonale sprawdzają się tam, gdzie ze z różnych względów (estetycznych, projektowych) nie można zamontować kominka ma dachu. Staranne wykonanie i przemyślana konstrukcja kominków Krono-Plast sprawia, że pełnią one swoje funkcje efektywnie i bezawaryjnie, zaś rozbudowana kolorystyka pozwala z łatwością dopasować produkt do elewacji budynku.

Źródło: https://kronoplast.pl/kominki-boczne-sidevent