Okna dachowe to świetne rozwiązanie w przypadku, gdy chcesz, aby poddasze było lepiej doświetlone. Jednak warto także zadbać o to, aby mieć możliwość zasłonięcia okna, gdy zależy nam na prywatności lub chcemy ochronić się przed zbyt ciepłym powietrzem wpadającym z zewnątrz. W jaki sposób to zrobić? Podpowiadamy! 

Spis treści:

  1. Rolety na okna dachowe – czy warto je montować?
  2. Rodzaje rolet, czyli jakie rolety na okna dachowe są dostępne na rynku?
  3. Jakie rolety na poddasze będą najlepsze?

Rolety na okna dachowe – czy warto je montować?

Do zasłonięcia okien dachowych świetnie nadają się rolety na okna dachowe montowane na zewnątrz. Ze względu na swoją rolę są specjalnie dedykowane tego typu otworom okiennym. Takie rozwiązanie zabezpiecza pomieszczenia mieszkalne na poddaszu nie tylko przed nadmiernym nasłonecznieniem w letnim czasie, ale i przed utratą ciepła zimą. Dają efekt zaciemnienia i tłumią hałas spadających kropel deszczu, a także poprawiają bezpieczeństwo, chroniąc okno przed trudnymi warunkami pogodowymi, a także stanowiąc trudną barierę do sforsowania dla włamywaczy.

Rodzaje rolet, czyli jakie rolety na okna dachowe są dostępne na rynku?

Z pewnością pierwszym pytaniem, jakie warto sobie zadać, jest to, jakie rolety na okna dachowe są dostępne na rynku? Są to m.in. rolety na okna dachowe ręczne obsługiwane za pomocą specjalnej korby. Można je zamontować w oknach obrotowych i uchylno-obrotowych. Ich znakomitym przykładem są manualne rolety FAKRO ARZ-H o różnych wymiarach.

Z kolei rolety elektryczne na okna dachowe, jak sama nazwa wskazuje, są zasilane energią elektryczną. Na rynku są dostępne np. rolety ARZ Electro FAKRO z napędem elektrycznym 230V sterowane przy pomocy przełącznika naściennego lub zintegrowane z systemem sterowania i rolety VELUX SML obsługiwane klawiaturą KLI.

Można także zaopatrzyć się w rolety solarne zasilane energią słoneczną. Mowa np. o roletach FAKRO ARZ Solar, do których należy dokupić urządzenie sterujące. Są one przeznaczona do okien obrotowych i uchylno-obrotowych. Podobne działanie mają rolety VELUX SSL obsługiwane przy pomocy klawiatury KLI, które dodatkowo są łatwe w montażu, gdyż nie wymagają podłączenia do instalacji elektrycznej.

Jakie rolety na poddasze będą najlepsze?

To, który typ rolety będzie najbardziej odpowiedni, zależy wyłącznie od preferencji użytkowników. Rolety na okna dachowe zewnętrzne znakomicie sprawdzają się zarówno w sypialni czy w pokoju dziecięcym, jak i w gabinecie czy w kuchni. Bez względu na rodzaj każda osłona tego typu gwarantuje pełny komfort użytkowania poddasza przez domowników. Zbudowane z wytrzymałego aluminium są odporne na czynniki atmosferyczne i mogą przetrwać lata. Zastanawiasz się, jakie rolety na poddasze będą praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem? Skontaktuj się z ekspertami z Dachowe24.pl. Chętnie pomożemy Ci w wyborze!