Okna dachowe znakomicie sprawdzają się na każdym poddaszu. Warto zastanowić się nad zamontowaniem w nich osłon. Jednak jak to zrobić? Czy montaż rolet na oknach dachowych można wykonać samodzielnie? Zapraszamy do lektury!

Spis treści:

  1. Zalety rolet na oknach dachowych
  2. Montaż rolet na oknach dachowych – o co należy zadbać?
  3. Jak zamontować rolety na okna dachowe? Instrukcja

Zalety rolet na oknach dachowych

Bez względu na to, czy wybierzesz rolety na okna dachowe ręczne, elektryczne czy solarne, będą one stanowić praktyczny i funkcjonalny element w każdym budynku. Tego typu osłony zewnętrzne chronią pomieszczenia na poddaszu przed nadmiernym nasłonecznieniem w lecie, a jednocześnie nie powodują strat ciepła w okresie zimowym. W zależności od preferencji użytkowników pomogą zaciemnić daną przestrzeń w dowolnym momencie dnia, dając prywatność. Dodatkowo zdecydowanie ograniczają hałas, wydobywający się z zewnątrz jak np. szum ruchliwej ulicy czy padający deszcz, a także zabezpieczają okno na czas trudnych warunków pogodowych. Poza tym ich zamontowanie podnosi poziom bezpieczeństwa i utrudnia dostęp do domu włamywaczom. 

Montaż rolet na oknach dachowych – o co należy zadbać?

Zanim montaż rolet na oknach dachowych dojdzie do skutku, należy zaopatrzyć się w taki produkt, które będzie idealnie pasował do danego otworu okiennego. Producenci okien (np. FAKRO i VELUX) dla ułatwienia umieszczają wszystkie potrzebne informacje, dotyczące wymiarów, na tabliczce znamionowej w górnej części ramy okna. Posiadając ten ciąg cyfr i liter możesz podać go sprzedawcy oraz poprosić o pomoc w złożeniu zamówienia lub zrobić to samodzielnie online wpisując odpowiednie dane w wyszukiwarkę w danym sklepie internetowym. Również w Dachowe24.pl nasi eksperci chętnie doradzą Ci w wyborze i odpowiedzą na dręczące Cię pytania. 

Jak zamontować rolety na okna dachowe? Instrukcja

Wbrew pozorom instalacja rolet na okna dachowe nie wymaga ingerencji w konstrukcję dachu i można ją przeprowadzić z wnętrza budynku. Najpierw należy odkręcić prowadnice boczne znajdujące po zewnętrznej stronie ramy okna, po to, aby móc zamocować dłuższe prowadnice boczne od rolety. Następnie na jej górnej części trzeba przykręcić kasetę, a potem zainstalować dolny panel na zewnątrz okna. 

Pamiętaj, że zarówno rolety elektryczne na okna dachowe, jak i te solarne czy manualne marki FAKRO można zastosować w zespoleniach okien, zachowując odpowiednie odległości pomiędzy nimi. Z kolei do montażu rolet zewnętrznych VELUX w zestawach KOMBI należy zastosować specjalny kołnierz. Z pewnością producent doda dokładną instrukcję montażu do zakupionych produktów, ale jeśli nie jesteś pewny, jak zamontować rolety na okna dachowe, najlepszą opcją będzie wezwanie fachowca. Zachęcamy do odwiedzenia Dachowe24.pl i zapoznanie się z ofertą naszych rolet!