Podczas sezonu grzewczego utrzymanie komfortowych warunków cieplnych w domu czy w mieszkaniu, niejednokrotnie jest związane z kosztami. W tym wypadku warto poszukać rozwiązań, które pozwolą zmniejszyć te wydatki, bez konieczności obniżania temperatury. Ma na to wpływ nie tylko odpowiednia izolacja danego obiektu, ale również montaż rolet zewnętrznych, szczególnie tych przeznaczonych na dach. Dlaczego jest to ważne?

Spis treści:

  1. Rolety zewnętrzne – oszczędność ciepła w Twoim domu
  2. Mostki termiczne – czym są?
  3. Rolety zewnętrzne na dach i ich rodzaje

Rolety zewnętrzne – oszczędność ciepła w Twoim domu

Rolety zewnętrzne są osłonami okiennym montowanymi na zewnątrz otworu. Dzięki licznym funkcjom z roku na rok zyskują one coraz większą popularność wśród właścicieli domów prywatnych i mieszkań. Zastosowanie ich przynosi takie korzyści jak ochrona termiczna, wzrost prywatności i bezpieczeństwa, a także redukcja hałasu.

Rodzaj okien i ich montaż wpływają na straty ciepła nawet o 25%. Aby zmniejszyć swoje rachunki, należy zatroszczyć się o właściwą izolację termiczną, montując rolety zewnętrzne. Oszczędność ciepła uzyskana w ten sposób to często aż 15%. Dzieje się tak, gdyż dzięki nim wytwarza się dodatkowa powietrzna poduszka między roletą  a oknem, ograniczająca przenikanie ciepła na zewnątrz.

Mostki termiczne  czym są?

Bardzo ważnym elementem jest profesjonalny montaż zarówno okien, jak i rolet zewnętrznych. Warto skorzystać z zestawów izolacyjnych, dzięki którym okna dachowe uzyskują ochronę termiczną i przeciwwilgociową. Akcesoria te zabezpieczają przed powstawaniem mostków termicznych, czyli miejsc pomiędzy oknami i murami, gdzie gromadzi się powietrze. Zaleca się także stosowanie rolet podtynkowych z aluminiowym pancerzem wypełnionym pianką poliuretanową, które maksymalnie je eliminują.

Rolety zewnętrzne na dach i ich rodzaje

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów rolet zewnętrznych na okna dachowe. W Dachowe24 proponujemy produkty najwyższej klasy od sprawdzonych i cenionych marek. Inwestorzy bardzo często wybierają ręczne rolety na okna dachowe sterowane manualnie przy użyciu korby. Jednym z przykładów takich wyrobów są rolety FAKRO ARZ-H.

Popularne są również rolety elektryczne np. rolety ARZ Electro FAKRO z napędem elektrycznym sterowane za pomocą przełącznika naściennego. Do tego rodzaju rolet zalicza się również rolety VELUX SML z klawiaturą KLI. Szczególnym typem urządzeń są rolety solarne na okna dachowe zasilane energią słoneczną jak np. rolety VELUX SSL i FAKRO ARZ Solar.

Bez względu na rodzaj, rolety te ograniczają straty ciepła w zimie, dlatego ich montaż jest świetną inwestycją na lata. Zapraszamy do Dachowe24, gdzie doradzimy Ci w wyborze idealnego produktu dla Ciebie!