Istnieje przekonanie, że okna dachowe nie są tak ważne, jak tradycyjne okna, a ponoszone koszty ich montażu są niepotrzebne. Jednak zdarzają się sytuacje, że ich instalacja pozwala na uzyskanie wielu korzyści. Kiedy sprawdzi się wstawienie okien połaciowych? Dlaczego warto to zrobić?

Spis treści:

  1. Kiedy sprawdzą się okna dachowe?
  2. Zalety, czyli czy okna dachowe są praktyczne?
  3. Okna dachowe i dodatkowe akcesoria

Kiedy sprawdzą się okna dachowe?

Jeśli zastanawiasz się, czy okna dachowe są praktyczne, z pewnością przekonasz się, że jest to niezbędny element aranżacji wnętrza w przypadku, gdy poddasze stanowi część mieszkalną. Dzięki nim pomieszczenia są lepiej doświetlone naturalnym światłem, a użytkowanie przestrzeni staje się komfortowe, a domownicy mają lepsze samopoczucie.

Jednak okna połaciowe sprawdzą się także na w miejscu, które służy wyłącznie do przechowywania nieużywanych przedmiotów. Okno sprawia, że można czuć się tam komfortowo i bez problemu odłożyć czy odnaleźć potrzebne rzeczy, a w razie potrzeby taki składzik można zawsze przewietrzyć.

Zalety, czyli czy okna dachowe są praktyczne?

Okna tego typu są osadzane pomiędzy krokwiami i w żaden sposób nie naruszają konstrukcji dachu i ich instalacja jest możliwa zarówno na dachu spadzistym, jak i na dachu o niewielkim kącie nachylenia. Jednak czy okna dachowe są praktyczne?

Poza znakomitym doświetleniem czy możliwością wywietrzenia pomieszczeń na strychu okna dachowe mają także inne zalety. Niewątpliwie ważnym aspektem jest to, że dostęp do okna połaciowego z zewnątrz jest bardzo ograniczony. Tym samym żadne niepożądane osoby (np. włamywacz) nie dostaną się do środka. Dodatkowo nie można przez nie zajrzeć i podglądnąć mieszkańców, dlatego świetnie nadają się m.in. do sypialni czy łazienki.

Bardzo często takie okna wykorzystuje się jako wyjście na dach. Szczególnie jest to przydatne, gdy zaistnieje potrzeba jego naprawy, przeczyszczenia komina czy przepchania rynny.

Okna dachowe i dodatkowe akcesoria

Jeśli chcesz, aby okna dachowe były praktyczne w użytkowaniu, dopasuj je do swoich potrzeb i możliwości energetycznych Twojego strychu. Producenci oferują wiele wariantów okien w zakresie konstrukcji czy kolorystyki. Można również dokupić dodatkowe elementy chroniące przed insektami, czyli moskitiery, i przed nadmiernym nasłonecznieniem, czyli np. rolety.

W asortymencie Dachowe24.pl mamy wyłącznie łatwe w obsłudze i funkcjonalne okna dachowe. Bydgoszcz, Gdańsk, Warszawa czy Rzeszów – to gdzie mieszkasz, nie ma znaczenia. Choć zamówione produkty możesz odebrać osobiście, to na terenie całego kraju realizujemy także formę dostawy w systemie door-to-door. W naszej ofercie są okna dachowe obrotowe, okna dachowe klapowo-obrotowe, okna dachowe łazienkowe, okna do dachów płaskich i różne akcesoria np. drążki teleskopowe czy przyciski naścienne, dlatego z pewnością znajdziesz coś dla siebie!