• Skraplacz z zaworem zwrotnym do kominka wentylacyjnego

Skraplacz wodny kondensatu umożliwia przekierowanie nadmiernej ilości kondensatu do wyprofilowanego zbiornika skraplacza, w którym następuje proces parowania. Odporny na wpływ warunków atmosferycznych, promieniowanie UV oraz proces starzenia. Zawór zwrotny zapobiega tzw. "ciągu wstecznemu" czyli cofaniu się powietrza w przewodzie wentylacyjnym i nawiewaniu go z powrotem do pomieszczeń budynku.

ŚREDNICA KOMINKA
117.99
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu do 3 dni
Dostępność Duża dostępność
Własny kod SKRAPLACZ

Zamówienie telefoniczne: 601993799

Zostaw telefon

 

Skraplacz KRONO-PLAST z zaworem zwrotnym

 

Skraplacz wodny kondensatu - jego zadaniem jest przechwycenie oraz usunięcie pozostałości skroplin, powstałych w warunkach wysokiej wilgotności. Umożliwia przekierowanie nadmiernej ilości kondensatu do wyprofilowanego zbiornika skraplacza, w którym następuje proces parowania. Przy dużym natężeniu skroplin istnieje możliwość podłączenia wężyka załączonego w zestawie, pozwalającego na ich odprowadzenie na zewnątrz. Konstrukcja dopasowana do systemu rur KRONOFLEX PREMIUM oraz KRONOFLEX PLUS zapewnia szybki i bezawaryjny montaż produktu. Produkt jest odporny na wpływ warunków atmosferycznych, promieniowanie UV oraz proces starzenia.

 

 

Zawór zwrotny zapobiega tzw. "ciągu wstecznemu" czyli cofaniu się powietrza w przewodzie wentylacyjnym i nawiewaniu go z powrotem do pomieszczeń budynku.

 

Skraplacz odpowiedni dla kominków Ø125 oraz Ø150

 

Zestaw zawiera:

  • skraplacz kondensatu
  • przewód odprowadzający o długości ~ 1m
  • instrukcję montażu

 

imageimage

Skraplacz do wentylacji z zaworem zwrotnym – czym jest?

Skraplacz do wentylacji z zaworem zwrotnym to element o nieocenionej wartości w każdym kompleksowym systemie wentylacyjnym. Jego zadaniem jest wyłapywanie i usuwanie skroplin, które powstają warunkach wysokiej wilgotności pomiędzy kominkiem a pokryciem dachowym, a następnie skierowanie ich do specjalnego zbiornika, gdzie odparowują.

W naszym sklepie Dachowe24.pl oferujemy skraplacz do wentylacji z zaworem zwrotnym, który gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem!

Skraplacz do przewodów wentylacyjnych – podstawowe cechy

Każdy skraplacz do przewodów wentylacyjnychz naszej oferty ma zbiornik, w którym dochodzi do stopniowego odparowywania skroplin do otoczenia. Dodatkowo przy ich zbyt dużym natężeniu można podłączyć do niego wężyk, który jest w zestawie od producenta. Jego zadaniem jest odprowadzenie nadmiaru skroplin do dowolnego naczynia. Ergonomiczna budowa skraplacza sprawia, że nie jest on widoczny w konstrukcji dachu, a jego montaż jest bardzo łatwy.

Skraplacz kominowy jako ważny element w systemie wentylacji domu

Skraplacz kominowy odgrywa ważną rolę w systemie wentylacji każdego domu. Jakie są jego najważniejsze funkcje?

Przede wszystkim jest on odpowiedzialny za wyłapywanie skroplin i doprowadzenie do procesu ich odparowywania do otoczenia. Dzięki temu zabezpiecza system przed przedostawaniem się wilgoci do wnętrza budynku – bez odpowiedniego skraplacza wilgoć może prowadzić do korozji i do zniszczenia systemu kominkowego. Poza tym skraplacz zapobiega także powstawaniu warunków sprzyjających rozwijaniu się pleśni i grzybów, które mają negatywny wpływ na zdrowie domowników.

Kolejną istotną funkcją skraplacza z zaworem zwrotnym jest zapobieganie zjawisku znanemu jako ciąg wsteczny, czyli unikaniu cofania się powietrza w przewodzie wentylacyjnym i ponownemu wtłaczaniu go do wnętrza budynku.

Skraplacz z zaworem zwrotnym – najwyższa jakość i wydajność od Dachowe24.pl

W Dachowe znajdziesz wyłącznie produkty renomowanych producentów, cieszących się uznaniem na rynku materiałów budowlanych. Każdy skraplacz z zaworem zwrotnymjest przetestowany i spełnia wszystkie niezbędne normy, co gwarantuje ich niezawodność i długotrwałe działanie. Dzięki temu masz pewność, że wybierając nasz asortyment, inwestujesz w produkty najwyższej jakości, które posłużą Ci przez długie lata. Naszą ofertę kierujemy zarówno do profesjonalistów z branży budowlanej, jak i do osób prywatnych realizujących samodzielnie prace remontowo-budowlane.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia